Zaļā josta izsludina jaunu bateriju vākšanas konkursu (2012/2013)

Arī šajā mācību gadā SIA „Zaļā josta” sadarbībā ar A/S „BAO” un SIA „ DPD Latvija” aicina visas Latvijas izglītības iestādes piedalīties bateriju vākšanas konkursā. 

Konkursa mērķis: rosināt bērnus un jauniešus ar savu ikdienas rīcības maiņu aktīvi iesaistīties vides piesārņojuma samazināšanas procesos.

Bez baterijām nav iedomājama mūsu ikdienas dzīve. Tās ir gandrīz visās mājsaimniecības  ierīcēs un iekārtās, bērnu rotaļlietās, kā arī profesionālajās elektroniskajās iekārtās. Izlietotās baterijas pieder pie videi bīstamo  atkritumu kategorijas, jo satur dažādas ķīmiskas vielas, tādas kā skābes, sārmus, metālus, kas, nonākot vidē, var apdraudēt cilvēku un dzīvnieku veselību.

Kopumā Latvijā katru gadu ieved vairāk kā 500 tonnu dažādu bateriju, bet savākta un nodota pārstrādei  tiek tikai apmēram piektā daļa. Piedaloties  Zaļā josta   organizētajā konkursā, Jūs sekmēsiet vides piesārņojuma samazināšanos ar kaitīgām vielām.

Konkursa dalībnieki: vispārizglītojošo mācību iestāžu skolēni un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi.

Konkursa norises laiks:  no 2011. gada 17. oktobra  līdz 2012. gada 1. februārim.

Pieteikšanās konkursam: līdz 2011. gada 31. decembrim, izveidojot savu profilu elektroniskajā datu bāzē www.zalajosta.lv sadaļā „ Bateriju vākšanas  konkurss” vai  www.baterijas.lv sadaļā „Konkurss 2011/2012”.

Vairāk par  konkursu  mājas lapās www.lzj.lv, www.zalajosta.lv .

Konkursa nolikums