"Zaļā josta" ielūdz uz Vides Svētkiem "Tīrai Latvijai!"

IELŪGUMS!

Tuvojoties mācību gada noslēgumam, "Zaļā josta" aicina 2017./2018.mācību gadā izsludināto izlietoto bateriju un makulatūras vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!” un radošā konkursa “Dizaina priekšmets no atjaunojamiem dabas resursiem” visus dalībniekus pieteikties dalībai ikgadējos Zaļās Jostas Lielās balvas svētkos.

Šogad tie notiks ar nosaukumu Zaļās jostas Vides Svētki “Tīrai Latvijai!”. Norises laiks un vieta – 2018.gada 25.maijs (piektdiena), LVM dabas parka Tērvetē jaunā daļa - “Kurbada zeme”, kas atrodas blakus parka tūrisma informācijas centram no plkst. 10:00 līdz 16:00. Sadarbojoties ar AS “Latvijas valsts meži”, Vides Svētki notiks liela un skaista meža izziņas pasākuma “Latvijas Meža dienas” ietvaros.

Dalību Zaļās jostas Vides Svētkos “Tīrai Latvijai!” lūdzam reģistrēt līdz 17.maijam aizpildot anketu sekojošā interneta adresē: https://www.visidati.lv/aptauja/1347522221/1/

Vides Svētku “Tīrai Latvijai!” mērķis ir radīt īpašu dienu, sagādājot prieku ikvienam konkursu dalībniekam, kas visa mācību gada garumā ar praktiskiem darbiem ir rūpējušies par Latvijas vides un dabas resursu saudzēšanu.

Šie lielie konkursu noslēguma svētki kā parasti, būs pilni ar pārsteigumiem – sākot ar to, ka tos vadīs un ar muzikāliem priekšnesumiem uzstāsies Agnese Rakovska un Miks Dukurs un beidzot ar to, ka, kā ik gadus, šajos svētkos ikvienam bez maksas būs iespēja apmeklēt vairāk nekā 50 vides un meža izziņas darbnīcas.

Pasākums ir bez maksas, bet izglītības iestāžu, kas piedalījušās “Zaļās jostas” konkursos, skolotājām būs ierodoties jāreģistrējas “Zaļās jostas” reģistrācijas teltī, lai tur saņemtu īpašas pārsteiguma balvas, kā arī pasākuma karti un Meža uzdevumu lapu. (Saņemtajā pasākuma kartē būs atzīmēti vairāk nekā 50 izziņas punkti, no kuriem izejot 10, klase vai bērnu grupa iegūs balvu – brīvbiļeti no AS “Latvijas valsts meži” ieejai LVM dabas parka Tērvetē maksas daļā.):

 • Ierašanās, reģistrācija un aktivitātes no plkst. 10.00
 • Vides Svētku svinīgā atklāšana, skatuviskā darbība ar dalībnieku apbalvošanu, mūziķu uzstāšanos un citiem labumiem no plkst.12.00-14.00
 • Brīvbiļete ieejai LVM dabas parka Tērvetē maksas daļā būs derīga pasākuma dienās sākot no plkst. 14.00.

Reģistrēties “Zaļās jostas” informācijas teltī vēlama laika posmā no pl.10.00 – 13.00. Svētku laikā pasākuma teritorijā kursēs bez maksas pasaku vilcieniņš, kurš vedīs dalībniekus uz tālāko norises vietu turp un atpakaļ. Pasākuma informācijas centrā varēs rezervēt vietu vilcieniņā noteiktā laikā. Attālums no starta vietas līdz tālākajam punktam būs aptuveni 2 km.

N.B.: Tā kā Zaļās jostas Vides Svētki “Tīrai Latvijai!” notiek Latvijas meža dienu ietvaros, pasākuma vietā būs divas, līdzās novietotas reģistrācijas punkti. Tādēļ lūdzam pievērst uzmanību, ka “Zaļās jostas” konkursu dalībniekiem jāreģistrējas “Zaļās jostas” (!!!) teltī, kurā saņems visu to pašu, ko citi dalībnieki LVM teltī + saņems papildu labumus un dāvanas no “Zaļās jostas”, kas pienākas tikai konkursu dalībniekiem.

Pasākuma centrā neiztrūkstoši būs arī konkursu uzvarētāju godināšana un apbalvošana!

Papildu jautājumi:

 • Lūdzam izdrukāt un izvietot mācību iestādē pielikumā pievienoto SVĒTKU AFIŠU.
 • Uz svētkiem aicinātas ierasties izglītības iestādes centralizēti, kā arī bērni ar vecākiem individuāli.
 • Izglītības iestādēm pašām jānodrošina sev transports uz pasākumu.
 • Visas pasākuma aktivitātes notiek BEZ maksas.
 • Dalībnieku skaits no vienas mācību iestādes netiek ierobežots.
 • Paredzamais nodarbību laiks izziņas punktos atkarīgs no bērnu intereses darboties, bet uzdevumi tiks doti īsi un konkrēti, lai tos varētu paveikt pēc iespējas lielāks bērnu skaits.
 • Līdzi ieteicams ņemt ūdens pudeles, būs piknika vietas, kur ēst maizītes. Pasākumā ietvaros būs arī daudzi maksas ēdinātāji un ēdināšanas zona, kur būs iespēja paēst pusdienas par samazinātu cenu – 1.50 Eur.
 • Darbnīcu ietvaros katra vecuma grupa varēs atrast sev piemērotas nodarbes starp vairāk nekā 50 vides un meža izziņas punktiem.
 • Pirmsskolniekiem un bērniem ar īpašajām vajadzībām brīvbiļete ieejai LVM dabas parkā Tērvetē pienākas jebkurā gadījumā, bez kādiem papildu nosacījumiem, tā kā varat brīvi plānot savu ierašanās un uzturēšanās laiku pasākumā.
 • Makulatūras vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai!” dalībnieki, no kuru mācību iestādēm makulatūru izveda SIA “LĪGATNES PAPĪRS” būs iespēja saņemt nopelnīto papīru pasākuma laikā, Tērvetē. Reģionos, kurus apkalpo SIA “CleanR”, SIA “AP KAUDZĪTES” un SIA “Balticfloc” papīra saņemšana notiks uz vietas reģionā, sazinoties ar attiecīgo apsaimniekotāju.
 •  Jautājumu vai neskaidrību gadījumā lūdzu rakstīt uz e-pastu: konkurss@zalajosta.lv
 • Precīzāka informāciju par pasākumu vēl sekos, un tiks izsūtīta tām iestādēm, kas veikušas reģistrāciju Vides svētkiem iepriekš minētajā adresē: https://www.visidati.lv/aptauja/1347522221/1/ ).

Uz saredzēšanos Zaļās jostas Vides Svētkos “Tīrai Latvijai!”

Tava Zaļā Josta