Zaļā Josta ielūdz izglītības iestādes uz ievadsemināru konkursam "Caur izpratni - aktīvai rīcībai" (2011/2012)

Labdien!

Biedrība «Latvijas Zaļā josta» ielūdz Jūsu izglītības iestādes pārstāvi piedalīties projekta «Konkurss «Caur izpratni – aktīvai rīcībai»» ievadseminārā, kas notiks šā gada 25. oktobrī no plkst. 10:00 līdz 14:40 Latvijas Dabas muzeja konferenču zālē Rīgā, K. Barona ielā 4.

Konkursu «Caur izpratni – aktīvai rīcībai» finansiāli atbalsta Klimata pārmaiņu finanšu instruments, un tā mērķis ir veicināt Latvijas pamatskolu, vidusskolu un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu izpratni par klimata pārmaiņām, to potenciālo ietekmi uz Latviju un pasauli kopumā, par iespējām samazināt klimata pārmaiņas veicinošo siltumnīcefekta gāzu emisijas, taupot enerģiju un resursus gan mācību iestādē, gan mājās, kā arī iesaistot izglītības iestāžu audzēkņus videi draudzīgas izpratnes veidošanā un aktīvā rīcībā.

Semināra dalībnieki tiks iepazīstināti ar aktualitātēm klimata pārmaiņu jomā Latvijā un pasaulē, kā arī ar konkursa «Caur izpratni – aktīvai rīcībai» materiāliem un konkursa nosacījumiem. Pieaicinātie nozaru speciālisti semināra dalībniekus informēs par konkursā izmantojamo energoauditu metodoloģiju un palīglīdzekļiem. Būs iespēja saņemt praktiskus padomus par auditu sagatavošanu un ieteikumus, kā interpretēt iegūtos rezultātus.

Visi ievadsemināra dalībnieki saņems gan konkursa informatīvos materiālus (rokasgrāmatu, brošūru), gan plakātus, uzlīmes un citus palīgmateriālus, kas ļaus atraktīvi un viegli īstenot konkursa gaitā veicamos uzdevumus. Pēc semināra dalībniekiem būs iespēja bez maksas apmeklēt Latvijas Dabas muzeja ekspozīcijas un izstādes.

Dalība konkursā «Caur izpratni – aktīvai rīcībai» kļūs par aizraujošu, interesantu un izglītojošu notikumu Jūsu mācību iestādē, jo ikviens audzēknis personiski, izpētot situāciju savā skolā un meklējot risinājumus tās uzlabošanai, varēs pārliecināties, kā ar vienkāršiem paņēmieniem, to skaitā – mainot savus ikdienas paradumus, var samazināt klimata pārmaiņu vecinošo gāzu emisiju.

Konkursa uzvarētājus gaida dažādas balvas. To skaitā arī triju labāko skolu desmit skolēnu un viņu pavadošā skolotāja (30+3 pers.) kopējs brauciens aprīļa nogalē uz Helsinkiem un zinātnes centra «Heureka» apmeklējums, kur iespējams iepazīties ar jaunākajiem zinātnes sasniegumiem, piedalīties praktiskos eksperimentos, noskatīties zinātniskas 3D filmas un piedzīvot daudzus citus brīnumus. «Heurekā» īpaša vieta ierādīta vides aizsardzībai. Lai bagātinātu gūto pieredzi un iespaidus, pa ceļam tiks apmeklēti arī citi ar dabu, vidi un dažādām zinātnēm saistīti apskates punkti Igaunijā un Somijā.

Par dalību ievadseminārā lūdzam paziņot elektroniski, rakstot uz e-pastu: konkurss@zalajosta.lv

Gaidām Jūs seminārā! Vēlot veiksmi jaunajā mācību gadā un aizrautību konkursā –

Jūsu «Latvijas Zaļā Josta».

 

Vairāk par konkursu «Caur izpratni – aktīvai rīcībai» lasiet mājas lapā www.lzj.lv internetā.

Kontaktinformācija par semināru – Ilze Liepa; tālr. 29154531.

Semināra programma

Pieteikuma anketa