“Zaļā josta” aicina izgatavot savu iepirkuma maisiņu radošā konkursā skolēniem “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai”

Ņemot vērā Izmaiņas Latvijas likumdošanā par vieglo plastmasas maisiņu patēriņa ierobežošanu un aizliegumu, šajā mācību gadā, “Zaļā josta” organizē radošu konkursu Latvijas izglītības iestāžu audzēkņiem “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai”, lai motivētu bērnus un jauniešus videi draudzīgai rīcībai ikdienā, kas ļautu apzināties, ka ikviens no mums var ietekmēt plastmasas iepirkuma maisiņu patēriņa samazināšanos, tādējādi samazinot vides piesārņojumu ar plastmasas iepakojumu.

“Zaļā josta” ir pārliecināta, ka liekot akcentu tikai uz to, ka turpmāk par plastmasas iepirkuma maisiņiem tirdzniecības vietās ir jāmaksā, lielus panākumus negūsim. Ir svarīgi katram no mums uzdot sev un reizē atbildēt uz jautājumu: “Ko es varu darīt personiski, lai samazinātu plastmasas iepirkuma maisiņu patēriņu?”

Uz to “Zaļā josta” šī konkursa ietvaros arī aicina konkursa dalībniekus – ne tikai pašiem saprast un mainīt ikdienas paradumus, bet ar savu piemēru iedvesmot pārējo sabiedrību – klasesbiedrus, draugus, vecākus vai paziņas.

Konkursa gaitā izglītības iestāžu audzēkņiem būs jāizgatavo pašiem savus stilīgus dizaina iepirkuma maisiņus vai somu dažādu nopirkto produktu līdz nešanai no materiāliem, kuri kļuvuši nevajadzīgi, kā arī konkursa darbi būs jānodemonstrē savā izglītības iestādē pārējiem audzēkņiem ar stāstījumu par to pielietojuma iespējām un nepieciešamību.

Pieteikšanās konkursa un savu konkursa darbu iesūtīšana norisinās līdz š.g. 25. martam, iesūtot pieteikuma anketu uz e-pastu tirailatvijai@zalajosta.lv. Plašāka informācija par konkursu organizatoru mājaslapās www.tirailatvijai.lv, www.zalajosta.lv, www.lzj.lv.

Aprīļa mēnesī konkursa ietvaros notiks konkursa darbu skates Latvijas četros reģionos, un dalībnieku darbi tiks vērtēti četru reģionu līmenī. Labākie konkursa darbi no visiem reģioniem tiks virzīti uz republikas skati, kur konkursa dalībnieki, atraktīvi demonstrējot savu dizaina darbu pielietojuma iespējas, cīnīsies par galvenajām balvām. Republikas noslēguma modes skate notiks Modes un Izklaides centrā “Rīga Plaza”, kas paredzēta 2019.gada 26.aprīlī, kuras ietvaros konkursa dalībnieki skates veidā atraktīvi demonstrēs savus izgatavotos dizaina iepirkuma maisiņus dažādu preču līdz nešanai, lai motivētu un iedvesmotu arī pārējo sabiedrības daļu atteikties no plastmasas iepirkuma maisiņu pārmērīgas lietošanas.

Konkursu “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” rīko “Zaļā josta” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, Modes un Izklaides centru “Rīga Plaza”, Ogres Valsts tehnikumu, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju.