„Rīgas piena kombināts” ievieš jaunu videi draudzīgu iepakojumu

„Zaļā josta” pateicas AS „Rīgas piena kombināts” par uzņēmuma ieguldījumu tukšo dzērienu kartona paku vākšanas kampaņā „Šķiro pakas!”, kas norisinājās šī gada pavasarī Latvijas skolu un pirmsskolas izglītības iestāžu mērogā. „Rīgas piena kombināts” aktīvi iesaistās vides saudzēšanā, gan apsaimniekojot uzņēmuma radīto iepakojumu sadarbībā ar „Zaļā josta”, gan atbalstot dažādus vides izglītības pasākumus, gan arī piedomājot par veidiem, kā padarīt uzņēmuma darbību videi draudzīgāku.

Kā mums pastāstīja AS “Rīgas piena kombināts” valdes priekšsēdētājs Raimonds Misa, viens no šādiem veidiem ir zaļāka un ekoloģiskāka iepakojuma ieviešana, kas ir uzņēmuma pēdējā brīža jaunums.

„AS “Rīgas piena kombināts” rūp apkārtējās vides labklājība, tāpēc visos uzņēmuma darbības līmeņos cenšamies kļūt videi draudzīgāki. Nesen esam ieviesuši jaunu piena produktu grupu Mana Saime. Tās produkti ir jaunā, videi īpaši draudzīgā iepakojumā, kas ir aptuveni uz pusi vieglāks par citiem ierastajiem piena produktu iepakojumiem. Tā ražošanas laikā izmantots vidēji vismaz 3 reizes mazāk enerģijas, daudzkārt mazāk ūdens, kā arī iepakojums rada mazāk atkritumu un CO2 izmešu. Turklāt 40% no iepakojuma svara ir gatavoti no krīta, kas ir dabīgs materiāls. Mēs strādājam arī pie citu esošo un topošo zīmolu produktu izstrādes ar videi draudzīgām ražošanas tehnoloģijām un iepakojumiem,” atklāj R. Misa.

R. Misa arī uzsver: „Rūpes par apkārtējās vides labklājību izpaužas arī mūsu iesaistē un atbalstā tādiem videi draudzīgas domāšanas projektiem kā “Zaļā josta” organizētais skolēnu konkurss “Šķiro pakas!”, kurā piedalījās 263 skolēnu klases un bērnu dārzu audzēkņu grupas no visas Latvijas, kopā savācot nepilnas 11 tonnas tetrapaku. Ar atbalstu konkursam rādām piemēru un motivējam bērnus un jauniešos pievērsties videi draudzīgam dzīvesveidam.”

„Zaļā josta” lepojas ar Latvijas zaļajiem uzņēmumiem, kas paralēli savai pamatdarbībai lielu uzsvaru liek uz vides saudzēšanu.