Konkurss "Šķiro pats un māci citus!" ir noslēdzies!

Beidzot ir apkopoti rezultāti makulatūras un bateriju vākšanas sacensībās un ir zināmi uzvarētāji.

Šī konkursa ietvaros bateriju un makulatūras vākšanas sacensībās kopumā piedalījās 108 skolas no visas Latvijas. Makulatūras vākšanā piedalījās 72 skolas, kopā savācot 317,797 tonnas makulatūras. Viss savāktais makulatūras daudzums tika nogādāts otrreizējai pārstrādei, izglābjot no izciršanas 4435 kokus. Makulatūras vākšanas sacensībās uzvarējušās skolas tika noteiktas, izdalot savākto makulatūras daudzumu katrā skolā uz skolēnu skaitu.

Makulatūras vākšanas sacensību uzvarētājus ir iespējams aplūkot, klikšķinot šeit.

Tā kā vairākas skolas bija savākušas apbrīnojami lielu daudzumu makulatūras, bet, izdalot uz skolēnu skaitu, tomēr neizdevās iekļūt uzvarētāju sarakstā, biedrība "Latvijas Zaļā Josta" šīm skolām piešķirs specbalvas par īpašu aktivitāti makulatūras vākšanas sacensībās:

Gulbenes 2. vidusskola (43,320 tonnas);

Alūksnes vidusskola (28,140 tonnas);

Valdemārpils vidusskola (17,070 tonnas).

Bateriju vākšanas sacensībās piedalījās 75 skolas, kopumā savācot 4259,20 kg bateriju. Visas savāktās baterijas tika nogādātas otrreizējai pārstrādei.

Līdzīgi kā makulatūras vākšanas sacensībās, arī bateriju vākšanas sacensību uzvarētāji tika noteikti, izdalot savākto bateriju daudzumu uz skolēnu skaitu skolā.

Bateriju vākšanas sacensību uzvarētājus ir iespējams aplūkot, klikšķinot šeit.

Arī bateriju vākšanas sacensībās A/S „BAO” apbalvos aktīvākās skolas, kas ir savākuši rekordlielu bateriju daudzumu. Sekojošām skolām tiks piešķirtas specbalvas par īpašu aktivitāti bateriju vākšanā:

Ādažu vidusskola (307 kg);

Kuldīgas Centra vidusskola (292 kg);

Kuldīgas 2. vidusskola (187 kg).