Ezis Jostiņš viesojas Tiešās pirkšanas Lielpasūtījuma svētkos

Lai rosinātu Rīgas iedzīvotāju sadarbību ar Latvijas bioloģiskajiem lauksaimniekiem, kā arī informētu par pārtikas ietekmi uz vidi 20. septembrī, Rīgā, kluba Piens teritorijā A. Briāna ielā 9, no 11:00 – 16:00 notika publisks Tiešās pirkšanas* festivāls – Lielpasūtījums, kura laikā interesentiem bija iespēja vērot Tiešās pirkšanas pulciņu darbību praksē, iepazīnušies ar to norises kārtību.

Darbojās arī bioloģisko produktu tirdziņš, notika diskusijas vides ekspertiem Jāni Brizgu, Janu Simanovsku un Lāsmu Ozolu par pārtikas ietekmi uz vidi, kā arī dažādas radošās darbnīcas un muzikāli priekšnesumi, kur viens no radošākajiem un jautrākajiem viesiem bija Zaļās jostas Ezis Jostiņš ar saviem palīgiem. Zaļās jostas darbnīcās Lielpasūtījuma apmeklētāji varēja iegūt jaunāko informāciju par atkritumu šķirošanu un, iesaistoties dažādās atraktīvās aktivitātēs un interaktīvās spēlēs pārbaudīt savas zināšanas praksē.

Tiešā pirkšana pēdējo piecu gadu laikā Latvijā ir kļuvis par populāru iepirkšanās veidu. Šī iniciatīva radusies Francijā, kā atbalsts krīzes skartajiem lauksaimniekiem un ir ļoti populāra visā pasaulē. Latvijā Tiešā pirkšana darbojas ar mērķi brīvprātīgi atbalstīt tieši videi un veselībai draudzīgus produktu ražotājus, kā arī nodrošināt Latvijas ģimenes ar kvalitatīvu, bioloģisku pārtiku par ražotāju cenu.

Rīgā jau darbojas 10 pulciņi, savukārt, ārpus galvaspilsētas tie dibināti Cēsīs, Siguldā, Valmierā, Ikšķilē, Smiltenē un Ādažos.