Bērni nodeva izlietotās baterijas pārstrādei un ar filmiņu palīdzību mācījās rīkoties videi draudzīgi

Šī gada 9. oktobrī ģimenes restorānā „Hercogs” (Kr. Barona 3, Jelgava) norisinājās Zaļais Bērnu rīts. Bērni kopā ar Ezīti Jostiņu no dažādām nevajadzīgām lietām veidoja darbiņus „Iedves otro elpu”, skatījās filmiņas par atkritumu šķirošanu un piedalījās rotaļās.

No plkst. 11.00-12.00 ciemos tika sagaidīti paši mazākie bērniņi vecumā no 1 līdz 3 gadiem. Bērni kopā ar vecākiem izveidoja mūzikas instrumentu un piedalījās attīstošās rotaļās.

No plkst. 12.00-14.00 aktivitātēs piedalījās bērni vecumā no 3-10 gadiem. Šoreiz bērni veidoja interesantu darbiņu no dažādiem materiāliem, kuri citos apstākļos tiktu izmesti – no šī fantāzijas lidojuma radās gan eži, gan sveces, gan cilvēciņi, gan koki un citas interesantas lietas.

Pie bērniem ciemos ieradās Ezītis Jostiņš. Par godu viņa atnākšanai un rūpēm par apkārtējo vidi bērni bija saģērbušies zaļās drēbēs un atnesa izlietotās baterijas, kuras tika ievietotas speciālajā konteinerā. „Ļoti jauki, ka tiek rīkoti šādi tematiskie pasākumi maziem bērniem. Jo ātrāk bērnus iepazīstina ar tādām svarīgām lietām kā, piemēram, atkritumu šķirošana, jo ātrāk veidojas personības, kuras ir spējīgas izvēlēties un rīkoties atbildīgi,” spriež Ezīša Jostiņa draudzene Velga Vilciņa, biedrības "Latvijas Zaļā Josta" Valdes priekšsēdētāja.

Lai padarītu sarežģīto atkritumu šķirošanas jautājumu skaidrāku mazajiem, tika rādītas filmiņas „Dāvana”, „Saruna” un „Bateriju Ceļš”. Dāvaniņas bērniem sarūpēja „Zaļā Josta”.