Bērni aktīvi vāc makulatūru (2012/2013)

„Zaļās jostas” izsludinātais makulatūras vākšanas konkurss „Tīrai Latvijai!” rit pilnā sparā un bērni visā Latvijā  izrāda lielu aktivitāti. Tāpēc, lai viņus iepriecinātu un uzmundrinātu pagājušajā ceturtdienā – 29.novembrī „Zaļās jostas” komanda viesojās Rīgas 200. pirmsskolas izglītības iestādē, kas ir viens no aktīvākajiem bērnudārziem makulatūras vākšanā.

Viesojoties pie bērniem ezītis Jostiņš  un tā palīgi noskaidroja, ka bērni ar vecāku palīdzību makulatūru ved ne tikai no mājām un vecāku birojiem, bet aktīvi vāc arī pašu bērnudārzā. Piemēram, grupiņās tiek vākti papīru atgriezumi, kas paliek pēc rokdarbu veikšanas. Katras dienas beigās grupiņās savākto papīru nes uz šķūni, kur tiek glabāti arī lielie makulatūras krājumi.

Bērni neslēpa, ka ļoti kāro uzvarēt šajā konkursā, lai iegūtu naudas balvu sporta inventāra iegādei, kura nodrošinājums pagaidām viņiem esot visai švaks.

Vecākās grupiņas bērni, kuri nākamgad jau mācīsies skolā, solīja, ka rosinās konkursā piedalīties skolas, kurās katrs mācīsies.

„Zaļā josta” īpaši apdomās arī audzinātāju ierosinājumu turpmākajos konkursos skolas un pirmsskolas izglītības iestādes vērtēt atsevišķās kategorijās.